Посета “Пољопривредно – ветеринарске школе” из Рековца

Ученици наше школе су 26.11. и 27.11. имали прилике да угосте ученике  “Пољопривредно- ветеринарске школе” из  Рековаца.

По доласку одржана је свечана седница ђачког парламента у просторијама општине којој су присуствовали сви гости и домаћини.

Након тога у самој школи је уприличен ручак, где су ђаци и једне и друге школе добили прилику да се упознају. Слободно време су искористили за обилазак Богатића до забаве која је почела у 17 часова.

Уз музику и предивну вечеру гости и домаћини имали су прилике да се опусте и уживају све до 22 часа.

Следећи дан смо започели заједничким доручком, након чега смо уз помоћ Туристичке организације Богатић,показали гостима разне знаменитости.

Прва дестинација нам је била црква у Дубљу.  Ђаци су имали прилике да чују и виде историјске чињенице везане за бој на Дубљу, где се и обележило 200 година од догађаја. Сликали су се и поред истоименог мурала.

Након тога смо госте одвели да посете гроб нашег познатог приповедача Јанка Веселиновића,који се налази у његовом родном селу Глоговац. Недалеко одатле, у селу Совљак смо им показали и аутентични етно парк, где су видели ентеријер куће од пре 100 година, али и слике познатих сликара са нашег мачванског поднебља.

Наш обилазак је заокружен опуштањем и уз пиће у модерном амбијенту комплекса “Термална ривијера”,где су Рековчани видели још један потенцијал и лепоту која краси Мачву, а то је термална вода на којој лежи читава Мачва.

Растанак је био испраћен загрљајима и договорима за следеће виђање,а пала је и понека суза.
Надамо се да су гости уживали у нашем сусрету и истински се радујемо следећем.